Predseda PSK sa stretol s dobrovoľníkmi, ktorí boli nominovaní na národné ocenenie

26. júna 2022
Nezaradené

Vo štvrtok 23.6.2022 sme sa spoločne s dobrovoľníkmi, ktorí boli nominovaní na národné ocenenie DOBROVOĽNÍK ROKA 2021 stretli s predsedom PSK Milanom Majerským. 

Na tomto priateľskom stretnutí sa predseda PSK Milan Majerský osobne poďakoval dobrovoľníkom za to, ako fantasticky reprezentovali náš Prešovský kraj na celonárodnom kole oceňovania dobrovoľníkov. 

dsc04705-min-original

 

Nezávislá hodnotiaca komisia na národnej úrovni hodnotila 46 najinšpiratívnejších príbehov z celého Slovenska. Prešovské dobrovoľnícke centrum nominovalo na národné ocenenie DOBROVOĽNÍK ROKA 2021 celkovo 7 dobrovoľníckych príbehov z Prešovského kraja. Z nich komisia 5 nominácií posunula do užšieho výberu, kde sa stali súčasťou 21 vybraných príbehov dobra. Z národného oceňovania si nakoniec až 3 dobrovoľníci z Prešovského kraja odniesli ocenenie DOBROVOĽNÍK ROKA 2021. 

 

Za Prešovský kraj boli na národné ocenenie nominovaní: 

DOBROVOĽNÍK/DOBROVOĽNÍČKA POMÁHAJÚCI/A NA SLOVENSKU:

– Martin David z Vranova nad Topľou – získal národné ocenenie DOBROVOĽNÍK ROKA

KOORDINÁTOR/KOORDINÁTORKA DOBROVOĽNÍKOV: 

– Paulína Vitovičová zo Starej Ľubovne – získala národné ocenenie DOBROVOĽNÍK ROKA

DOBROVOĽNÍCKA SKUPINA: 

– Ján Dudáš a jeho tím z Popradu – postúpil do užšieho výberu medzi 21 najnajinšpiratívnejších príbehov

DOBROVOĽNÍCKY PROJEKT ALEBO DOBROVOĽNÍCKY PROGRAM: 

– Čavargy/obnova lodenice Sigord

PODPORA DOBROVOĽNÍCTVA: 

– Mladí Pathfinderi/Klub prieskumník Prešov– postúpili do užšieho výberu medzi 21 najnajinšpiratívnejších príbehov dobra

DLHODOBÁ DOBROVOĽNÍCKA POMOC: 

– Milan Krajňák z Hencoviec – získal národné ocenenie DOBROVOĽNÍK ROKA 2021

– Miroslav Vrábeľ zo Starej Ľubovne 

 

Na úrade PSK prijal predseda Milan Majerský 4 zo 7 nominovaných dobrovoľníkov. Ostatným žiaľ pracovné či súkromné povinnosti neumožnili zúčastniť sa spoločného stretnutia. Avšak ani na nich sa na stretnutí nezabudlo. 

Milan Majerský dobrovoľníkom vyjadril vďaku za ich prínos spoločnosti a vyzdvihol dôležitosť nezištnej pomoci svojmu okoliu v akejkoľvek oblasti života. Spoločne so svojím tímom prejavil ochotu naďalej spolupracovať a podporovať dobrovoľníctvo v našom kraji. Poďakovanie však neostalo iba pri slovách. Pre dobrovoľníkov bolo pripravené aj menšie občerstvenie a malý darček. Každý dobrovoľník si zo stretnutia odniesol aj milú pozornosť v podobe ručne vyrezaného dreveného srdiečka od dobrovoľníka Milana Krajňáka. 

dsc04659-min-original

Ďakujem za milé prijatie na úrade PSK, za príjemné posedenie a priateľskú diskusiu nielen o dobrovoľníctve.

 

Všetko o národnom oceňovaní sa dočítate TU.