Svet je stále plný dobrých ľudí - Náš letný tábor s Pathfindermi

25. júla 2022
Nezaradené

Máme za sebou nezabudnuteľný týždeň , ktorý nám ukázal, že naša práca má zmysel.
Ukázal nám, že pomáhať iným je poslaním, ktoré môže človeka naplniť toľkými pozitívnymi pocitmi, ktoré sa dajú inak len ťažko zažiť. Naučili sme sa, že jazyková bariéra v skutočnosti nie je žiadnou bariérou , ak sú na oboch jej stranách ľudia s dobrým a otvoreným srdcom.

tabor3-original

Decká si na tábore vyskúšali široké množstvo aktivít : od kreatívnych činností ako modelovanie z balónov, vytváranie drobností z korálok či maľovanie. Núdza nebola ani o pohyb – animátori sa s deťmi vyšantili pri naháňačkách, strieľaní z luku alebo pri výstupe na Malkovskú Hôrku . Nechýbali ani hry utužujúce kolektív, ktorých mali Pathfinderi plnú hŕbu – a musíme povedať, že očividne fungovali, keďže už v prvý deň tábora sa vo vzduchu vznášala príjemná atmosféra , ako keby sa všetci poznali už dlhé mesiace.

tabor2-original

„Práca s deťmi je strašne zaujímavá, pretože deti skvelo reagujú na aktivity, ktoré sme im pripravili a za všetko sú vďační. Takisto aj tá vďaka od ich rodičov – má to celé zmysel, preto to robíme.“ Takto vnímal tábor jeden z Pathfinderov – animátor Šimon . S podobnými pocitmi sa nám zdôverili aj ďalšie animátorky a animátori. Miška napríklad úsmevne poznamenala, že to celé má zmysel aj napriek skorému rannému stávaniu, ktoré nie je počas prázdnin príjemné pre žiadneho študenta. 🙂

Obrovská vďaka patrí všetkým, ktorí sa na príprave a realizácií nášho spoločného tábora podieľali.
Či už sú to Pathfinderi, ktorí nás každý deň prekvapovali svojimi neskutočnými schopnosťami a odhodlaním. Slovenský Červený Kríž Prešov, ktorý bezplatne poskytol animátorom obedy, aby vládali držať tempo s deckami. Spoločnosť Milk Agro, ktorej jogurtová desiata na celý týždeň mala aj prekvapivo edukatívny charakter, keďže sa deti aspoň s nadšením učili krkolomné, no veľmi obľúbené slovíčko – čučoriedkaKarpatská nadácia, pretože bez ich finančnej pomoci by bolo všetko mnohonásobne náročnejšie. Malých účastníkov potešili aj štedré darčeky v podobe hračiek od Arcidiecéznej charity Košice, ktorá s pomcou Centra podpory v Prešove zabezpečila aj tradičné ukrajinské polievky – a tých sa deti veru nevedeli nabažiť. Rodičom detí , ktorí dôverovali nám a animátorom, že všetko prebehne bez problémov. Úžasnému sokoliarovi Filipovi, ktorý deťom pripravil unikátne popoludnie s jeho dravcami Emkou a Olinkou. Všetkým jednotlivcom a firmám (zoznam darcov nižšie), vďaka ktorým nikto neostal hladný, či smädný. A samozrejme ďakujeme deťom , pretože nám toho za ten týždeň dali nesmierne veľa a máme sa od nich naozaj všetci čo učiť.

tabor1-original

Zoznam darcov, ktorí prispeli do táborovej zbierky:

 • Milk Agro, s. r. o.
 • Arcidiecézna charita Košice
 • Predajňa a Penzion Tavel (Michaela Tarcalová Molnárivá)
 • Podaj ďalej Prešov
 • Denisa Červeňáková
 • Lenka Babinová (Libresso Books & Coffee)
 • Ľudmila Senderáková
 • Dušan Fabian
 • Daniela Šilanová
 • Terézia Stašová
 • Stefi Vybo

Potraviny, maškrty a hračky, ktoré nám po tábore ostali sme odovzdali na SOU Dopravné na Konštantínovej 2 v Prešove, kde sú v súčasnosti ubytované viaceré ukrajinské rodiny, ktoré tu našli bezpečné prostredie.

ĎAKUJEME! / Дякую!

Viac fotiek nájdete na našom facebooku