Prešovský deň neziskoviek bude aj malou ochutnávkou Týždňa dobrovoľníctva

6. mája 2024
Nezaradené

Prírodný areál Ekoparku Holá hora v Prešove ožije 16. mája 2024 podujatím, ktorého cieľom je propagácia aktivít neziskových organizácií pôsobiacich v Prešove a podpora rozvoja dobrovoľníctva. Široká verejnosť sa bude môcť dozvedieť, čím všetkým tieto organizácie žijú a ako tým prispievajú k tomu, aby bol Prešov dobrým miestom pre život. 

Komunitné podujatie „Prešovský deň neziskoviek“, ktorý pripravuje Mesto Prešov v spolupráci s organizáciou UNICEF, sa uskutoční vo štvrtok 16. mája 2024 v areáli Ekoparku – Holá Hora v Prešove. Program bude plný interaktívnych aktivít a hudobno-tanečných vystúpení, o ktoré sa postará viac ako 40 neziskových organizácií a partnerov. V panelovej diskusií bude primátor a jeho hostia diskutovať o aktuálnych výzvach, ale aj o vízií, nášho mesta. Príjemným vyvrcholením programu bude koncert Katky Koščovej v sprievode Daniela Špinera.

Nielen pre najmenších bude určite atrakciou hasičské auto a sanitka. Akčné typy sa môžu tešiť na stavanie expedičného stanu, lukostreľbu, cyklistické trenažéry alebo stolný futbal. Všetky šikovné ruky sa môžu zapojiť do pletenia špeciálnych sietí, háčkovania chobotničiek, maľovania na tvár alebo textil. Pripravených je množstvo populárnych, ale aj úplne nových aktivít pre všetky vekové kategórie. Čo je ale tým najdôležitejším prečo sa oplatí prísť? Na jednom mieste sa stretne veľa inšpiratívnych ľudí, ktorí robia niečo „pre dobrú vec“. Súčasťou pestrej ponuky bude aj bezplatný predsezónny servis bicyklov.

V Prešove máme skvelé organizácie, ktoré sa venujú sa deťom, seniorom, sociálne alebo zdravotne znevýhodneným ľuďom, rozvíjajú všetky formy kultúry, dobrovoľníctva, no možno nie všetci o ich činnosti vedia. Tieto organizácie odviedli aj nesmierny kus práce v rámci pomoci ukrajinským deťom a ich rodinám, ktoré našli svoj prechodný alebo trvalý domov v Prešove. Svoju činnosť robia často „iba“ z presvedčenia. Táto komunita je v Prešove veľmi živá a zaslúži ocenenie a podporu.

V panelovej diskusii s primátorom mesta Prešov, Františkom Oľhom a jeho hosťami bude možné sa venovať aktuálnym výzvam, ale aj víziám mesta. Témy, o ktorých sa bude diskutovať spájajú slová komunita, spolupatričnosť, tolerancia a ľudskosť. 

Vstup na podujatie je zdarma. V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie uskutoční v náhradnom termíne.

Viac info na: www.presov.sk
Podujatie sa uskutoční pod záštitou Františka Oľhu, primátora mesta Prešov.

Oficiálny plagát vrátane partnerov: