ŠÍRIME DOBRO

Dobrovoľníčky a dobrovoľníci, neziskové organizácie, nadácie, sociálne zodpovedné firmy – za všetkými týmito pojmami vždy stoja ľudia. Ľudia, ktorí svojou prácou tvoria dobrovoľnícke príbehy. Dobrovoľníctvo nie je niečím, čo by malo byť širokej verejnosti neznáme, práve naopak! Dobrovoľníctvo vedie k lepšiemu svetu pre nás všetkých! Dobrovoľníci rozvíjajú svoju osobnosť, budujú si sebavedomie, zlepšujú svoje komunikačné zručnosti a najmä napĺňajú potrebu byť užitočným. Preto je našim cieľom dostať myšlienky dobrovoľníctva k širokej verejnosti prostredníctvom viacerých spôsobov.

POČÚVAJTE NÁŠ PODCAST

Náš vlastný podcast, ktorého cieľom je priblížiť príbehy konania dobra cez osobné skúsenosti jednotlivcov a skupín nájdete na:

PRIHLÁSTE SA NA ODBER NÁŠHO NEWSLETTRA

Mať vo svojej schránke o trochu viac dobra je vždy veľmi príjemné. Náš dobrovoľnícky newsletter v sebe vždy ukrýva výber tých najzaujímavejších noviniek z Prešovského dobrovoľníckeho centra, ktoré by určite nemali uniknúť Vašej pozornosti. 9 z 10 odoberateľov nášho newsletteru tvrdí, že sa ich viera v ľudstvo rapídne zvýšila, odkedy majú naše novinky vo svojich schránkach! 😉

SLEDUJTE NÁS NA SIEŤACH

Buďte informovaní o všetkom, čo sa u nás deje a čo robíme. Dajte nám follow či like a sledujte naše sociálne siete, kde nájdete vždy všetko… a niekedy ešte viac! Či už dávate prednosť Facebooku, Instagramu alebo dokonca Linkedinu – všade tam nás nájdete! A ak ste skôr na videá, šup na náš YouTube!

ROBÍME TO #preDOBRO

Ako jedna z prvých organizácií v Prešove sme pomáhali ľuďom utekajúcim pred vojnou na Ukrajine.

Úrad splnomocnenca vlády pre rozvoj občianskej spoločnosti vydal v spolupráci s organizáciami, ktoré sa zapájali do pomoci Ukrajine  (teda aj s našim centrom) knihu, ktorá túto pomoc podrobne mapuje.

V knihe, ktorá nesie príznačný názov „Ako zmerať ľudskosť“, nájdete spolu dvadsaťpäť príbehov ľudskosti od rôznych organizácií, ktoré predstavujú neoceniteľnú inšpiráciu pre prácu v ktorej spoločne ťaháme za jeden povraz. Nájdete ju na nasledujúcom odkaze: https://bit.ly/Ako_zmerať_ľudskosť.
 
Našu prácu osobne ocenil aj predseda Prešovského samosprávneho kraja na podujatí “Z regiónov do sveta”.

Hrdíme sa, že v našom tíme máme výnimočnú osobnosť ako súčasť Mapy sociálnych inovátorov, nadácie Pontis a organizácie Ashoka. Tie spojili sily a pustili sa do mapovania ľudí s jedinečnými riešeniami na spoločenské problémy. Výsledkom je, že na tejto mape, ktorá obsahuje 461 aktívnych, odvážnych a inšpirujúcich jednotlivcov – z neziskovej sféry, biznisu a verejnej správy , je aj výnimočná osobnosť, ktorá prispieva k pozitívnym zmenám v našej spoločnosti, naša predsedníčka Mgr. Petra Gerhartová.